Udržateľnosť

Budúcnosť našich detí je vo svete, ktorý im zanecháme.

Environmentálna udržateľnosť je princíp, ktorý je pre nás v spoločnosti J BIMBI® veľmi dôležitý, pretože sa zaoberáme výrobkami pre deti a uvedomujeme si, že deti sú budúcnosť, a svet, ktorý im zanecháme, v tom budú žiť.

Preto sa každý deň snažíme vyvíjať ekologické detské oblečenie a výrobky, ktoré nepoškodzujú planétu a majú čo najmenší vplyv a samozrejme zaručujú najvyššiu kvalitu a bezpečnosť pre deti.

Body 0-36 mesiacov = menší vplyv na životné prostredie

Body 0-36m prispievajú k ochrane životného prostredia, pretože obliekaním dieťaťa v jednej veľkosti od 0 do 36 mesiacov sa znižuje množstvo potrebných oblečení, keď dieťa rastie. Tým sa šetrí energia a voda pri výrobe a znižujú sa problémy s likvidáciou.

Poďme si to spolu spočítať:

Tradičné body pokrývajú prvých 36 mesiacov života dieťaťa približne 9 veľkostí; ak predpokladáme, že s rastom preskočíme“ niekoľko veľkostí a že na jednu veľkosť potrebujeme približne 10 body, dieťa by počas prvých 3 rokov života potrebovalo približne 50 body (5 veľkostí x 10 body).

50 body je teda minimum, ale dobre si uvedomujeme, že množstvo použitých alebo aspoň zakúpených body sa môže zvýšiť, ak vezmeme do úvahy neodolateľné nákupy („to body je také pekné, musím si ho kúpiť!“), ktoré v skutočnosti nie sú potrebné, nákupy na výmenu zničené/zašpinené body a predovšetkým darčeky od priateľov a príbuzných, najmä v prvých mesiacoch, keď dieťa rastie rýchlosťou blesku a mnohé oblečenie zostáva dokonca nepoužité.“

S detskými body J BIMBI®, ktoré sa v jednej veľkosti dajú nosiť od narodenia do 3 rokov, teoreticky postačuje 10 body (1 veľkosť x 10 body), čím sa ušetrí 40 body na dieťa!

Ak to prepočítame na celoštátne meradlo, kde sa ročne narodí približne 400 000 detí, počet bodyčiek, ktoré by sa mohli potenciálne zachrániť len v Taliansku, je 16 miliónov!

Organická bavlna = šetrenie zdrojov a ohľaduplnosť k životnému prostrediu

Body J BIMBI®, ktoré boli vždy certifikované OEKO-TEX®, t. j. bez škodlivých látok, sa teraz môžu pochváliť aj certifikátom GOTS v modeloch Bio Cotton, pretože sú vyrobené z organickej bavlny.

Body J BIMBI® sa vyrába v starostlivo vybranej spoločnosti, ktorá je držiteľom certifikátu SA8000, čo je dôležité etické potvrdenie, ktoré umožňuje riadenie a monitorovanie každej činnosti a procesu týkajúceho sa pracovných podmienok ľudí. Konkrétne sa prihliada na ľudské práva, detskú prácu, prácu mladých ľudí a detí všeobecne, profesionálny rozvoj, zvyšovanie kvalifikácie a rast, pracovný čas a mzdu, zdravie a bezpečnosť pracovníkov.

- 71 % VODY

pretože ekologické poľnohospodárstvo využíva prirodzené zrážky a ekologicky obhospodarovaná pôda zadržiava až o 30 % viac vody.

- 62% ENERGIE

potrebné na výrobu v porovnaní s bežnou bavlnou.

POUŽÍVANIE PRÍRODNÝCH HNOJÍV

ktoré podporujú zdravé ekosystémy a zlepšujú kvalitu pôdy.

ŽIADNE CHEMICKÉ PESTICÍDY

ale prírodné riešenia, ktoré chránia zdravie pracovníkov, pôdu a ekosystém a zároveň zabraňujú znečisteniu vody.

BEZ GMO (geneticky modifikovaných organizmov)

Sklenené dojčenské fľaše = viac hygieny a menej plastov

Okrem toho, že sklo je bezpečný, hygienický a dokonale sterilizovateľný materiál, je prírodné, ekologické a 100 % recyklovateľné. Výber sklenenej fľaše na kŕmenie znamená zabezpečenie väčšej hygieny pre deti počas prvých mesiacov ich života, keď ju najviac potrebujú, a zároveň zníženie spotreby plastov, čo je problém, ktorý trápi našu spoločnosť a proti ktorému sa oplatí bojovať aj takýmito malými skutkami.

Zodpovedné balenie = viac recyklácie a menej plastov

Snažíme sa znížiť a nakoniec odstrániť všetky plastové obaly našich výrobkov a nahradiť ich prípadne recyklovaným papierom a kartónom s certifikátom FSC.

Pokiaľ ide o obaly, ktoré zostanú plastové, všetky sú recyklovateľné a sú navrhnuté tak, aby sa dali opätovne použiť ako nádoby (napríklad sterilpods, nádoby pre cumlíky, sa dajú použiť ako nádoby a sterilizátory do mikrovlnnej rúry).