Body z bio bavlny

Najprirodzenejšia voľba spodnej bielizne pre vaše dieťa

Prírodné vlákno zo 100% organickej bavlny sa v súčasnosti všeobecne odporúča, pretože je zdravé pre používateľa a šetrné k životnému prostrediu, pretože sa pestuje prírodnými procesmi, bez chemických pesticídov alebo geneticky modifikovaných organizmov (GMO). Spoločnosť J BIMBI® preto spojila výnimočnú technológiu body v jednej veľkosti s organickou bavlnou a vytvorila novú líniu vysokej kvality a originality, aby mamičkám ponúkla výber detskej spodnej bielizne, ktorá je bezpečná pre deti a zároveň pre životné prostredie.

Ekologická alternatíva spodnej bielizne pre vaše dieťa!

JEDNOVEĽKOSTNÉ BODY 0-36m

Výhody organickej bavlny

Body z organickej bavlny J BIMBI® sú vyrobené zo 100 % organickej bavlny najvyššej kvality, ktorá pochádza z ekologických semien vypestovaných na chránených poliach, kde sa najmenej tri roky nepoužívali žiadne chemické herbicídy ani pesticídy.

V žiadnej z výrobných fáz vrátane tkania a konečnej úpravy sa nepoužívajú žiadne škodlivé látky. To znamená, že tkanina si okrem toho, že je priedušnejšia, neznečisťuje životné prostredie a nealergizuje, zachováva typické vlastnosti vlákna, vďaka čomu je ľahká, ale pevnejšia a odolnejšia.

Vlákno organickej bavlny je obzvlášť vhodné pre jemnú pokožku novorodencov: nedráždi ju a nevytvára alergické vyrážky. Vďaka týmto vlastnostiam je organická bavlna ideálnou tkaninou na výrobu detskej spodnej bielizne.

ZÁVÄZOK SPOLOČNOSTI J BIMBI® VOČI ŽIVOTNÉMU PROSTREDIU

Environmentálna udržateľnosť je princíp, ktorý je pre nás v spoločnosti J BIMBI® veľmi dôležitý, pretože pracujeme s výrobkami pre deti. Deti sú budúcnosť a je na nás, aby sme im zanechali lepší svet.

Organická bavlna znamená šetrenie zdrojov a rešpektovanie životného prostredia

Organická bavlna znamená šetrenie zdrojov a rešpektovanie životného prostredia
Body J BIMBI®, ktoré vždy mali certifikát OEKO-TEX® – čo znamená, že neobsahujú škodlivé látky – sa teraz môžu pochváliť aj modelmi z organickej bavlny s certifikátom GOTS, pretože sú vyrobené z organickej bavlny.

Zistite viac o záväzku spoločnosti J BIMBI® voči životnému prostrediu!

– 71% VODY

použitej na pestovanie, pretože ekologické poľnohospodárstvo využíva prirodzené zrážky a ekologicky obhospodarovaná pôda zadržiava až o 30 % viac vody.

– 62% ENERGIE

potrebnej na výrobu v porovnaní s bežnou bavlnou

POUŽÍVANIE PRÍRODNÝCH HNOJÍV

podpora zdravých ekosystémov a zlepšenie kvality pôdy.

ŽIADNE CHEMICKÉ PESTICÍDY.

Prírodné riešenia chránia zdravie pracovníkov, pôdu a ekosystém a zabraňujú znečisteniu vody.

BEZ GMO (geneticky modifikované organizmy)